top of page

ČESKÁ REPUBLIKA

Ozvěny FameLab

Ozvěny FameLab jsou série nejrůznějších akcí organizovaná British Council v České republice po skončení soutěžní části FameLab. Tyto akce vždy nějakým způsobem zapojují FameLab finalisty, ale nejsou pro ně povinné - veškerá účast je zcela dobrovolná.

 

Dvěmi hlavními akcemi jsou Mezinárodní ozvěny FameLab v Praze a České Ozvěny FameLab. Obě se konají v listopadu v rámci Týdne vědy a techniky (Největší vědecký festival v České republice).

 

Mezinárodní ozvěny FameLab v Praze

Několik úžasných mezinárodních finalistů současného FameLab cyklu se sjede do Prahy a předvedou svá vystoupení z mezinárodního finále v Cheltenhamu. Formát tento akce se hodně  podobá soutěži, ale v pár věcech se liší. Zaprvé se nesoutěží a zadruhé, jelikož nikdo nesoutěží, není zapotřebí porota. To dává prostor divákům, aby se zeptali na to, co je zajímá po každém vystoupení. Akci moderuje Michael Londesborough (FameLab porotce a známý popularizátor vědy) a jeho spolumoderátorka (většinou FameLab finalista). 

 

  • Mezinárodní ozvěny 2012

  • Mezinárodní ozvěny 2013

 

České ozvěny FameLab

České ozvěny navrátí finalisty současného soutěžního cycklu na divadelní prkna. Tentokrát však nebudou soutěžit. Místo toho se vám představí v úplně jiném kabátě, a to v tom hereckém. Jejich tříminutová vystoupení, která se vám ve finále líbila, jsou spojena do zábavného divadelního příběhu.

 

  • České ozvěny 2011

  • České ozvěny 2012

  • České ozvěny 2013

bottom of page