top of page

ČESKÁ REPUBLIKA

01

Mohu se zúčastnit, i když nejsem občanem ČR?

 

Ano, občané jiných států se mohou do soutěže přihlásit, pokud pracují/studují v České republice. Všechna vystoupení v oblastních kolech a národním finále musí být v češtině (nebo slovenštině).

02

Musím umět anglicky, abych mohl/a vstoupit do FameLab?

 

Ne. Znalost angličtiny není požadována, ale je výhodou. Víkendové školení finalistů Masterclass a mezinárodní část soutěže probíhají v angličtině. Finalistům, kteří během školení budou mít s angličtinou potíže, poskytneme simultání překlad. Pokud postoupíte do národního finále, informujte organizační tým, že o překlad během školení máte zájem.

 

Pokud se stanete národním vítězem/kou a nejste schopen/na prezentovat Vaše vystoupení  na mezinárodní scéně v angličtině, musíte postoupit právo reprezentovat ČR jinému finalistovi/ce – dle doporučení odborné poroty.

03

Musím prezentovat svůj výzkum?

 

Ne. Vaše vystoupení může být na jakékoliv vědecké téma. Odborná porota vám bude klást dotazy týkající se vašeho vystoupení. Když neprezentujete svůj výzkum, ujistěte se, že zvolené téma znáte velmi dobře.

04

Mohu se zúčastnit vícekrát?

 

Ano, ale jen v případě, že jste nepostoupili do národního finále. Pokud jste se však stali národním finalistou a prošli školením Masterclass, už se nemůžete znovu zúčastnit.

05

Existuje nějaká věková hranice pro účastníky?

 

Ano. Musí vám být alespoň 21 let v době konání soutěže (březen - červen). FameLab Česká republika nemá horní věkovou hranici. 

bottom of page